Levent stok makinası dokuma öncesi yedek dolu veya boş leventlerin işletme içerisinde düzgün bir şekilde istiflenmesini sağlamaktadır. Ve bu sayede dar alanlarda bir çok leventin istiflenmesi sağlanarak işletmedeki alanın genişlemesini sağlar. Levent stok makinası fabrikaların isteğine göre farklı şekillerde de imal edilmektedir. Örneğin Log stok makinası, dog stok makinası, kumaş stok makinası ve levent stok makinası gibi. Levent stok makinaları işletmenin ihtiyacına ve bina yapısına göre 2 katlı veya 4 katlı olarak imal edilebilmektedir. Yine işletme ihtiyacına göre 20, 30, 40, 50, 60 leventlik çift askılı veya tek askılı imal edilebilmektedir. Levent çapları 70’lik, 80’lik, 90’lık, 100’lük ve 125’lik olarak dizayn edilmektedir. Levent stok makinasının genel çalışma prensibi ise şu şekildedir;

Levent stok makinası üzerinde bulunan PLC sayesinde istenilen leventin askısı üzerinde bulunan numaralarını ekrana yazarak start düğmesine basıldığında stok makinası ileri veya geri dönerek leventi en kısa yoldan otomatik olarak seçer ve operatörün bulunduğu ön kısıma getirip otomatik olarak durur. Ön kısımda bulunan hidrolik platform sayesinde rahatça ve güvenli bir şekilde askısından indirilir. Yine aynı işlemlerle levent stoklama işlemide kolaylıkla yapılabilmektedir. Levent stok makinasında levent askıları rulmanlı konik makaralar üzerinde haraket etmektedir. Taşıyıcı zincir olarak özel imalat ısıl işlemli zincirler tercih edilmektedir. Levent stok makinalarında çevre güvenliği ön, arka ve yan kısımlardaki ışık bariyeri ile sağlanmaktadır.

Levent stok makinaları 20 yıllık tecrübemiz ile geliştirilmeye devam edilmekte olup fiyat, performans ve kalite bakımından piyasadaki en iyi ürünlerden birisidir. Bugüne kadar yapmış olduğumuz 15’in üzerindeki levent stok makinası halen güvenle kullanılmaktadır.

  • Stok makinası geniş alanları kaplayan leventleri dar bir alanda sıralı bir şekilde stoklaması için dizayn edilmiştir.
  • İstenilen levent sayısına ve ebatına göre makina dizayn edilir.
  • Çelik konstrüksiyon şase.
  • A1-kalite sac kullanılır.
  • Çok katlı raf sistemine sahiptir.
  • Opsiyonel olarak PLC sistemi uygulanır.
  • Levent yüklemesi hidrolik tahriklidir.

Videolar